0212 441 01 72

Bireysel Terapi


Coronavirüs ( Covid19 ) Günlerinde Panik - Tin Psikoloji

09.10.2020     Tin Danışmanlık tarafından    

Şu an gündemimizde dikkat çekentek bir konu var: "Coronavirüs" Üstelik Türkiye'de de açıklanan vakalar sonrasında stresimiz epey bir arttı. Gerçi uzmanların hep söylediği şey, stres bizi harekete geçiren motivasyonel bir duygu. Ancak ideal seviyede olduğu sürece. Aksi takdirde işlevsel olmaktan çıkıyor. Panik haline kadargelebiliyor bu durum.

Daha fazla...


İnsan İlişkilerinde Stres - Tin Psikoloji

15.04.2020     Tin Danışmanlık tarafından    

Hepimiz hayatımızın bazı dönemlerinde stres hissini yaşarız. İş, aile ve okul günlük yaşamımızda stresle karşılaşabileceğimiz yerlerdir. Yaşam içindeki yaşadığımız olaylar, değişimler yada içinde olduğumuz ilişkilerimiz karşısında iyi yada kötü olarak etkileniriz.

Daha fazla...


Disleksi nedir ? Belirtileri Nelerdir? Tedavisi Nasıl Yapılır ?

02.10.2018     Tin Danışmanlık tarafından    

Disleksi; bireyin normal yada ileri zeka seviyesine sahip olmasına ragmen özellikle okuma ve yazmada yaşadığı zorluğa verilen isimdir. Özel öğrenme bozukluğu tanısının çeşitlerinden birisidir.

Daha fazla...


Sanal Gerçeklik (Virtual Reality) Terapisi Nedir?

09.05.2018     Tin Danışmanlık tarafından     Sanal Gerçeklik (Virtual Reality) Terapisi Nedir?

Oluşturulmuş olan 3 boyutlu ortamda bireyin; bulunmaktan kaçındığı, korktuğu, utandığı ya da olumsuz duygular hissettiği ortam içerisine girebilmesine olanak sağlayan; sağlıklı, güvenli ve kontrollü bir terapi yöntemidir. Sanal gerçeklik terapisi; kaçınılan negatif duruma maruz bırakılacak şekilde dikkatlice dizayn edilmiştir ve bu sayede bireyin esneklik sağlayabilmesine, duygusal anlamda güçlenebilmesine olanak tanımaktadır.

Daha fazla...


Yas Süreci

12.01.2018     Tin Danışmanlık tarafından    

Yas ,sevilen bir kişinin kaybı sonrası yaşanan süreçtir. Kendini üzüntü, öfke, suçluluk, pişmanlık, umutsuzluk duygularıyla birlikte gösterebilir.

Daha fazla...


EMDR Terapisi Nedir?

03.01.2018     Tin Danışmanlık tarafından    

EMDR (Eye Movement Desensitization and Reprocessing) Türkçe adıyla, “Göz Hareketleriyle Duyarsızlaştırma ve Yeniden İşleme”, Dr. Francine Shapiro’ nun göz hareketlerinin rahatsız edici düşüncelerin etkisini azalttığını tesadüfen keşfetmesiyle ortaya çıkmıştır.

Daha fazla...