0212 441 01 72

Bireysel Terapi


İnsan İlişkilerinde Stres - Tin Psikoloji

15.04.2020     Tin Danışmanlık tarafından    

Hepimiz hayatımızın bazı dönemlerinde stres hissini yaşarız. İş, aile ve okul günlük yaşamımızda stresle karşılaşabileceğimiz yerlerdir. Yaşam içindeki yaşadığımız olaylar, değişimler yada içinde olduğumuz ilişkilerimiz karşısında iyi yada kötü olarak etkileniriz.

Daha fazla...


Disleksi nedir ? Belirtileri Nelerdir? Tedavisi Nasıl Yapılır ?

02.10.2018     Tin Danışmanlık tarafından    

Disleksi; bireyin normal yada ileri zeka seviyesine sahip olmasına ragmen özellikle okuma ve yazmada yaşadığı zorluğa verilen isimdir. Özel öğrenme bozukluğu tanısının çeşitlerinden birisidir.

Daha fazla...


Sanal Gerçeklik (Virtual Reality) Terapisi Nedir?

09.05.2018     Tin Danışmanlık tarafından     Sanal Gerçeklik (Virtual Reality) Terapisi Nedir?

Oluşturulmuş olan 3 boyutlu ortamda bireyin; bulunmaktan kaçındığı, korktuğu, utandığı ya da olumsuz duygular hissettiği ortam içerisine girebilmesine olanak sağlayan; sağlıklı, güvenli ve kontrollü bir terapi yöntemidir. Sanal gerçeklik terapisi; kaçınılan negatif duruma maruz bırakılacak şekilde dikkatlice dizayn edilmiştir ve bu sayede bireyin esneklik sağlayabilmesine, duygusal anlamda güçlenebilmesine olanak tanımaktadır.

Daha fazla...


Yas Süreci

12.01.2018     Tin Danışmanlık tarafından    

Yas ,sevilen bir kişinin kaybı sonrası yaşanan süreçtir. Kendini üzüntü, öfke, suçluluk, pişmanlık, umutsuzluk duygularıyla birlikte gösterebilir.

Daha fazla...


EMDR Terapisi Nedir?

03.01.2018     Tin Danışmanlık tarafından    

EMDR (Eye Movement Desensitization and Reprocessing) Türkçe adıyla, “Göz Hareketleriyle Duyarsızlaştırma ve Yeniden İşleme”, Dr. Francine Shapiro’ nun göz hareketlerinin rahatsız edici düşüncelerin etkisini azalttığını tesadüfen keşfetmesiyle ortaya çıkmıştır.

Daha fazla...


Hangi Durumlarda Psikoloğa Gidilmelidir ?

30.11.2017     Tin Danışmanlık tarafından     Hangi Durumlarda Psikoloğa Gidilmelidir ?

Kimi zamanlarda kendimizi çıkmazda bulduğumuz, sorunlarımızı çözemediğimiz durumlar olabilir. Sorunlar olmasa da memnuniyet duygumuzda eksiklik, sebepsiz yere sinirlilik hissedebiliriz. Veya sadece bazı konularda farklı bir bakış açısıyla olaylara bakmasını istediğimiz bir kişiye ihtiyaç duyabiliriz.

Daha fazla...