0212 441 01 72

İnsan İlişkilerinde Stres - Tin Psikoloji


İnsan İlişkilerinde Stres - Tin Psikoloji

15.04.2020     Tin Danışmanlık tarafından    

Hepimiz hayatımızın bazı dönemlerinde stres hissini yaşarız. İş, aile ve okul günlük yaşamımızda stresle karşılaşabileceğimiz yerlerdir. Yaşam içindeki yaşadığımız olaylar, değişimler yada içinde olduğumuz ilişkilerimiz karşısında iyi yada kötü olarak etkileniriz. Bu yüzden günlük yaşam süreci içerisinde stresin var olmadığını düşünmemiz mümkün olamaz. Stresin hayatımızda hem olumlu hem de olumsuz etkileri vardır. Belirli bir miktar stres yaşamamız vücudumuz için doğal ve gereklidir. İsteklerimizi ve hedeflerimizi gerçekleştirmemizde bize gerekli motivasyonu sağlar.

Ancak aşırı stres düzeyi yani günlük yaşamımızı sürdürmemizi olumsuz derecede etkileyecek bir stres fiziksel ve psikolojik sağlığımız acısından zararlı olur. Bu noktada önemli olan stresi nasıl algıladığımız ve bu durumla nasıl başa çıktığımızdır. Aşırı stres hissettiğimiz durumlarda günlük yaşantımızı aksatacak şekilde hissettiğimiz anlarda böyle bir durum karşısında profesyonel bir destek almak oldukça önemlidir. Düzenli bir şekilde gerçekleştirilecek olan seanslarda stresi nasıl yöneteceğimizi günlük yaşamımızda bu duyguyla baş etmenin yollarını keşfetmiş olacaksınız. İstanbul Avrupa Yakası için bir çok farklı merkezde bu destek sağlanmaktadır. 


İnsanlarla Sağlıklı iletişim Kurmak için Profesyonel Destek


Hayatta birçok kişinin en büyük sorunlarından biri de çevresinde ki insanlar ile sağlıklı iletişim kurmaktır. İletişim doğru kurulduğu zaman hayatımızı yönlendiricidir. Bu problemden kaynaklı birçok insan işini, eşini, arkadaşlıklarını kaybedebilmektedir. Bunun önüne geçmek bireylerle nasıl sağlıklı bir iletişim kurabilmeyi öğrenebilmek için profesyonel bir destek alınması şarttır. 

Başvurmak için imkanlarımız oldukça çoktur İstanbul Avrupa yakası kapsamında birçok danışmanlık merkezi bulunabilir. Sağlıklı iletişim kurmayı öğrenerek stres faktörünün etkilerini üzerimizden azalmasını sağlayabiliriz. Birçok birey iletişimde sıkıntılar yaşayarak anlaşılmadığı durum ve olaylarda stres faktörü ile karşılaşmaktadır. İş hayatında, aile yaşantımızda kurduğumuz sağlıklı iletişim stres faktörüyle bağlantılı olarak gelişecek ve var olan sorunların olumsuz hislerin önüne geçmeyi başaracaksınız. Bunun için yapmanız gereken bir uzman desteğine başvurmaktır. (Psikolog İstanbul Avrupa Yakası)