0212 441 01 72
); }

Blog


Diyetisyen Kimdir ve Ne Yapar?

26.03.2019     Tin Psikoloji tarafından     diyetisyen

Diyetisyen Kimdir ve Ne Yapar? Diyetisyen; üniversitelerin 4 yıllık Beslenme ve Diyetetik Lisans Bölümü’nden mezun olduktan sonra, sağlıklı yaşam ve sağlıklı beslenme hakkını herkes için ilke edinen, verdiği beslenme eğitimleri ve düzenlediği diyet programlarıyla, öncelikle besinleri hastalıklara karşı koruyucu ve etkin kullanabilen, hastalık durumunda ise tıbbi beslenme tedavisi ile yeniden sağlığa kavuşmada önemli bir basamağı oluşturan sağlık görevlisidir. Ayrıca toplu beslenme sistemlerinde menülerin hijyenik ve sağlıklı koşullarda hazırlanmasını kontrol eder ve sunulan menülerin enerji ve besin dağılımının yeterli hale getirilmesinde aktif rol oynar.

Daha fazla...


Disleksi nedir ? Belirtileri Nelerdir? Tedavisi Nasıl Yapılır ?

02.10.2018     Tin Danışmanlık tarafından    

Disleksi; bireyin normal yada ileri zeka seviyesine sahip olmasına ragmen özellikle okuma ve yazmada yaşadığı zorluğa verilen isimdir. Özel öğrenme bozukluğu tanısının çeşitlerinden birisidir.

Daha fazla...


Oyun Terapisi Nedir ? Oyun Terapisinde Çocuğa Ne Kazandırılır ?

21.09.2018     Tin Danışmanlık tarafından     oyun terapisi

Oyun terapisi, çocuk ve terapist arasındaki bir ilişkidir. Çocuğun kendi hissettiklerini , düşüncelerini, deneyimlerini ve davranışlarını ifade etmesi ve keşfetmesi için, terapist ile ilişkisini güvenli kılan ve kolaylaştıran seçilmiş oyun materyalleri sağlanır. Oyun , çocuğun kendi düşüncelerini doağl yolla anlatmasının yoludur.

Daha fazla...


Sanal Gerçeklik (Virtual Reality) Terapisi Nedir?

09.05.2018     Tin Danışmanlık tarafından     Sanal Gerçeklik (Virtual Reality) Terapisi Nedir?

Oluşturulmuş olan 3 boyutlu ortamda bireyin; bulunmaktan kaçındığı, korktuğu, utandığı ya da olumsuz duygular hissettiği ortam içerisine girebilmesine olanak sağlayan; sağlıklı, güvenli ve kontrollü bir terapi yöntemidir. Sanal gerçeklik terapisi; kaçınılan negatif duruma maruz bırakılacak şekilde dikkatlice dizayn edilmiştir ve bu sayede bireyin esneklik sağlayabilmesine, duygusal anlamda güçlenebilmesine olanak tanımaktadır.

Daha fazla...


Sınav Kaygısı

05.05.2018     Tin Danışmanlık tarafından     Sınav Kaygısı

Liselere giriş ve üniversite sınavlarının yaklaştığı şu günlerde öğrencilerin kaygı seviyeleri de artış göstermeye başlamıştır. Öncelikle şunu belirtmek gerekir; bir miktar kaygı, her zaman iyidir. Dozunda bir kaygı kişiyi harekete geçirir. Sınavlar için de bu durum geçerlidir.

Daha fazla...


Gelişim Takip Programı

29.03.2018     Tin Danışmanlık tarafından     gelişim takip programı

GELİŞİM TAKİP PROGRAMI Çocucuğun gelişimini bilmek; çocuğu bir bütün olarak tanımak demektir. Özellikle okul öncesi dönemde çocuğun gelişim aşamalarının takibi, problem tespiti ve çözüm yollarının oluşturulması gelecekte yaşanabilecek sıkıntıları önlemede önemli bir adımdır.

Daha fazla...


Yas Süreci

12.01.2018     Tin Danışmanlık tarafından    

Yas ,sevilen bir kişinin kaybı sonrası yaşanan süreçtir. Kendini üzüntü, öfke, suçluluk, pişmanlık, umutsuzluk duygularıyla birlikte gösterebilir.

Daha fazla...


EMDR Terapisi Nedir?

03.01.2018     Tin Danışmanlık tarafından    

EMDR (Eye Movement Desensitization and Reprocessing) Türkçe adıyla, “Göz Hareketleriyle Duyarsızlaştırma ve Yeniden İşleme”, Dr. Francine Shapiro’ nun göz hareketlerinin rahatsız edici düşüncelerin etkisini azalttığını tesadüfen keşfetmesiyle ortaya çıkmıştır.

Daha fazla...


Bakırköy Psikolog ve Danışmanlık Hizmeti için Randevu Al - Tin Psikoloji

27.12.2017     Tin Danışmanlık tarafından     Bakırköy Psikolog ve Danışmanlık Hizmeti

Bakırköy Psikolojik Danışma Hizmetleri Günümüzün yoğun ve stresli yaşamı sebebiyle kişiler zaman zaman psikolojik olarak desteğe ihtiyaç duyabilir. Bu bağlamda devreye giren psikolojik danışma merkezimiz farkındalığını arttırmak ve çevresi ile daha sağlıklı bir iletişim içerisinde olabilmesine yardım etmektedir.

Daha fazla...


Kıskanıyorum Çünkü Çok Seviyorum Hürriyet Aile Tin Psikoloji

05.12.2017     Tin Danışmanlık tarafından     kıskanclık

Kıskanan kişi kafasında kurduğu düşünceler ile ilişkisine zarar vermeye başlar. Diyenlerden misiniz? Bir daha düşünün. Kıskançlık, birçok insanın sahip olduğu bir duygudur. Belli bir limite kadar iyi olabilmektedir.

Daha fazla...