0212 441 01 72

Ergen Terapisi


Evden Kaçma Eğilimi

07.11.2017     Tin Danışmanlık tarafından     Evden Kaçma Eğilimi

Ailelerin yanlış yaklaşımları, yanlış arkadaş çevresi ve bu süreçte zihinde geliştirdiği maceraya ulaşabilmek için ergenlik dönemindeki bireyler evden kaçma eğilimi gösterebilmektedirler.

Daha fazla...


Telefonda Çok Zaman Geçirme, İnternet ve Oyun Bağımlılığı

07.11.2017     Tin Danışmanlık tarafından     Telefonda Çok Zaman Geçirme, İnternet ve Oyun Bağımlılığı

Günümüzde çok rastlanan konulardan bir tanesi de telefonda çok zaman geçirme, internet ve oyun bağımlılığıdır. Artık çağın hastalığı haline gelmiş olan telefon ve internet ebeveynlerin de en çok şikayet ettikleri konular arasındadır.

Daha fazla...


Ölümü Merak Etme

07.11.2017     Tin Danışmanlık tarafından     Ölümü Merak Etme

Depresyonda olan ergenin intihar düşünceleri de olabilmektedir. Kendini değersiz hissetmesiyle başlayan bu düşünceler çevresindekilerine kötü davranma, yalnızlık duygusuyla bütünleşme, ölümü merak etmesine yol

Daha fazla...


Kaygı ve Korkular

07.11.2017     Tin Danışmanlık tarafından     Kaygı ve Korkular

Korkunun mantıksız olması çocuğun yaşı ve gelişim düzeyine bağlıdır. Örneğin; liseye veya üniversiteye başlamak (yeni bir ortama girmek), hırsızlar, boşanma ve cinsel ilişkiler gibi konular üzerine korku duyması gayet normaldir.

Daha fazla...


Durgunluk ve Dalgın Olma Sıkkın Ruh Hali

07.11.2017     Tin Danışmanlık tarafından     Durgunluk ve Dalgın Olma Sıkkın Ruh Hali

Ergenlik döneminde duygusal değişimler çok sık görülmektedir. Bu dalgalanmalar hormonların değişmesine bağlıdır. Kızgınlığını da mutluluğunu da bir anda gösterebilirler. Bu yaştaki bireyler aynı şeyleri yapmaktan pek hoşlanmadıkları için sürekli hobileri ve gezdikleri yerler değişkenlik gösterebilmektedir.

Daha fazla...


Alınganlık

07.11.2017     Tin Danışmanlık tarafından     Alınganlık

Alınganlık, ergenlik dönemindeki bireyin sahip olduğu en belirgin özelliktir. Çünkü kendilerini keşfetme sürecinde oldukları için karşıdan gelebilecek en ufak olumsuzluğa karşı tepkiler verebilirler.

Daha fazla...