0212 441 01 72

Ergen Terapisi


Ergenlikte Evden Kaçma - Tin Psikoloji

15.04.2020     Tin Danışmanlık tarafından    

Çocuğun birlikte yaşadığı aile ortamından çeşitlisebeplerden dolayı, kendi isteğiyle ,velisinden gizli şekildekaçmasıdır. Evden kaçma genellikle ergenliğin ileri yaşlarında (15-17)olduğu tespit edilmiştir.Çünkü bu yaşta ergenler kendilerini aileden bağımsızgörürler, otoriteden kaçarlar.

Daha fazla...


Ergenlikte Yaşanan Riskli Davranışlar - Tin Psikoloji

15.04.2020     Tin Danışmanlık tarafından    

Ergenlik döneminde yaşanan cinsellik erken yaşta yaşanan cinsel deneyim olarak görülür. Ergenlikteki cinsel davranışlar cinsel yolla bulaşan hastalıklar, istenmeyen gebelik, henüz duygusal ve psikolojik olarak cinselliği hazır olmama gibi problemlere yol açabilir. Bu problemler ergenin akademik başarısını olumsuz etkileyebilir. Aynı zamanda aile bağlarında zayıflama, arkadaşlarıyla arasının açılması gibi sorunlara da yol açabilir.

Daha fazla...


Evden Kaçma Eğilimi

07.11.2017     Tin Danışmanlık tarafından     Evden Kaçma Eğilimi

Ailelerin yanlış yaklaşımları, yanlış arkadaş çevresi ve bu süreçte zihinde geliştirdiği maceraya ulaşabilmek için ergenlik dönemindeki bireyler evden kaçma eğilimi gösterebilmektedirler.

Daha fazla...


Telefonda Çok Zaman Geçirme, İnternet ve Oyun Bağımlılığı

07.11.2017     Tin Danışmanlık tarafından     Telefonda Çok Zaman Geçirme, İnternet ve Oyun Bağımlılığı

Günümüzde çok rastlanan konulardan bir tanesi de telefonda çok zaman geçirme, internet ve oyun bağımlılığıdır. Artık çağın hastalığı haline gelmiş olan telefon ve internet ebeveynlerin de en çok şikayet ettikleri konular arasındadır.

Daha fazla...


Ölümü Merak Etme

07.11.2017     Tin Danışmanlık tarafından     Ölümü Merak Etme

Depresyonda olan ergenin intihar düşünceleri de olabilmektedir. Kendini değersiz hissetmesiyle başlayan bu düşünceler çevresindekilerine kötü davranma, yalnızlık duygusuyla bütünleşme, ölümü merak etmesine yol

Daha fazla...


Kaygı ve Korkular

07.11.2017     Tin Danışmanlık tarafından     Kaygı ve Korkular

Korkunun mantıksız olması çocuğun yaşı ve gelişim düzeyine bağlıdır. Örneğin; liseye veya üniversiteye başlamak (yeni bir ortama girmek), hırsızlar, boşanma ve cinsel ilişkiler gibi konular üzerine korku duyması gayet normaldir.

Daha fazla...