0212 441 01 72

Çift ve Aile Terapisi


Kıskanıyorum Çünkü Çok Seviyorum Hürriyet Aile Tin Psikoloji

05.12.2017     Tin Danışmanlık tarafından     kıskanclık

Kıskanan kişi kafasında kurduğu düşünceler ile ilişkisine zarar vermeye başlar. Diyenlerden misiniz? Bir daha düşünün. Kıskançlık, birçok insanın sahip olduğu bir duygudur. Belli bir limite kadar iyi olabilmektedir.

Daha fazla...


Aile Terapisi Nedir Nasıl Yapılır

30.11.2017     Tin Danışmanlık tarafından     Aile Terapisi Nedir Nasıl Yapılır

Aİle terapisi yakın ilişkide bulunan insanlar arasındaki sorunları çözümleme konusunda yardımcı olur. Sadece aile bireyleriyle değil, yakın ilişkide bulunan çiftler, arkadaşlık ilişkilerinde olan insanlarda aile terapisine katılabilirler ve ilişkilerini düzeltme konularında yardım alabilirler.

Daha fazla...


Evlat Edinme

07.11.2017     Tin Danışmanlık tarafından     Evlat Edinme

Evlat edinme; çocukla evlat edinecek kişi arasında hukuki bağlar sağlanarak çocuk-ebeveyn ilişkisinin kurulmasıdır. Evlat edinme süreci anne baba için güç ve oldukça uzun aşamalar içermektedir. Çiftin farklı nedenlerle çocuk sahibi olamaması, bu süreçte yaşadıkları; başarısızlık algıları, karşılıklı yaşanan problemler, tedavi süreçleri, hayal kırıklıklarıyla geçen dönemden sonra evlat edinme kararıyla birlikte hem yasal hem de psikolojik açıdan yeni bir süreç başlar.

Daha fazla...


Evlilik Öncesi

07.11.2017     Tin Danışmanlık tarafından     Evlilik Öncesi

Evliliğin eşler açısından doyum verici olabilmesi için evlilik öncesi bilinçli hazırlık gerekir. Boşanma oranlarının her geçen gün arttığı bilinmektedir. Ancak çarpıcı bir gerçek daha var ki; evlenmeye hazırlanan çiftlerde de ilişkiyi bitirme oranları giderek artmaktadır.

Daha fazla...


Evdeki Sorumluluk ve Görevler

07.11.2017     Tin Danışmanlık tarafından     Evdeki Sorumluluk ve Görevler

Aile toplumun en küçük ve en önemli yapıtaşıdır. Aynı evin içerisinde yaşadıklarından ve aile bağlarıyla birlikte bağlı olduklarından birbirlerine karşı daima saygılı olmaları gerekmektedir. Aile içerisinde herkesin bir görevi vardır ve görevlerini yerine getirmeliler.

Daha fazla...


Evlat Edinme, Üvey Ebeveyn-Çocuk İlişkileri

07.11.2017     Tin Danışmanlık tarafından     Evlat Edinme, Üvey Ebeveyn-Çocuk İlişkileri

Toplum tarafından belirlenen üvey anne imajı, üvey annenin psikolojisini de etkilemektedir. Bu imajı değiştirme sürecinde pek çok kararsızlıklar yaşayabilir. Üvey annenin olumsuz tepkisi daha olumsuz, olumlu tepkisi de sahte olarak görülebilir.

Daha fazla...