0212 441 01 72

Uzm. Çocuk Psikoloğu Müge Tatlıcı

Uzm. Çocuk Psikoloğu Müge Tatlıcı

İstanbul Bilgi Üniversitesi’nde Psikoloji bölümünü bitirdikten sonra Okan Üniversitesi’nde yüksek lisans eğitimini Psikoloji alt dalı Çocuk-Ergen Psikolojisi alanında tamamlamıştır. Uzmanlık araştırması ‘Gelişim döneminde öğrenilen ikinci dilin sosyokültürel ve psikolojik açıdan uyum süreci’ konulu projesiyle ‘Uzman Psikolog’ ünvanını aldı.

Lisans eğitimi boyunca stajlarını, Erenköy Ruh ve Sinir Hastalıkları ve Balıklı Rum Hastanesi’nde tamamlamıştır. Tarlabaşı Toplum Merkezi, Mavi Kalem Derneği ve Türkiye Omurilik Felçliler Derneği’nde gönüllü çalışmalara katılmıştır.2008- 2009 yılında, İstanbul Bilgi Üniversitesi tarafından yapılan sosyal sorumluluk projesi Türkiye Omurilik Felçlileri Derneğinde olup 5-18 yaş arası zihinsel ve fiziksel engelli çocukları topluma kazandırma ve kişisel gelişimleri için psikolojik destek vermiştir. 2010 yılında Özel Çocuk Danışmanlık Merkezi’nde 16 aylık-5 yaş arası otizm,asperger tanılı çocukların aile danışmanlığı ve bireysel seanslarına asistan psikolog olarak katıldı. 2011-2014 yılları arasında 3- 14 yaş aralığındaki çocuk ve ergenlerin davranış bozuklukları, fobiler ve kaygı bozuklukları üzerine çalışarak ailelere danışmanlık ve psikolojik terapi hizmetleri sağlanmıştır. 2015-2018 yılları arasında eğitim alanında Rehberlik Birimi’nde Okul Psikoloğu ve Eğitim Koordinatörü olarak çalışmıştır. Eş zamanlı olarak çalışmalarına Oyun Terapistliği ve Aile Danışmanlığı olarak devam etmektedir.

Çocuk ve ergenlerin duygusal-sosyal alandaki zorlanmalarıyla ağırlıklı olarak Bilişsel Davranışçı Terapi,Oyun Terapisi, Çözüm Odaklı Terapi, Grup Terapisi Uygulamaları, Anne-Çocuk Bağlanma Kuramı ve Dışavurumcu Sanat Terapisi’nden yararlanmaktadır.

Mesleki ilgi alanları arasında çocukluk ve ergenlik dönem sorunları, okula uyum süreci ve öğrenme sorunları, anne-çocuk bağlanma sorunları, farklı gelişen çocuklar, aile içi iletişim sorunları yer almaktadır.Denver, Frostig Algı Testi, Agte, Portage, Bir İnsan Çiz, Metropolitan Okul Olgunluğu Testlerini uygulayabilmektedir.

Türk Psikologlar Derneği üyesidir.

Çalışma Alanları
  • Oyun Terapisi
  • Bağlanma Bozuklukları
  • Çocuk Terapisi
  • Psikolojik testler
  • Ölçme ve değerlendirme